İçeriğe geç

Sepet

Sepetiniz boş

Makale: Daha İyi Bir Kahve Demlemek İçin 5 Tüyo

yukarıdan çekilmiş filtre kahve çekirdek kahve espresso kaşığı ve latte

Daha İyi Bir Kahve Demlemek İçin 5 Tüyo

Kendi Kahvenizi Öğütün

Evde kendi kahvenizi öğütmek, pek çoğunuzun da bildiği gibi epey maliyetli olabilir. Bu yüzden farklı alternatiflere başvurmanız gerekiyor. Öncelikle alacağınız kahvenin çekilme tarihi, satın alma tarihinizle yakın olmalı ki siz bu konuda oldukça şanslısınız. Taft Coffee olarak, müşterilerimize ileteceğimiz kahveyi çok yakın bir tarihte çekiyoruz ve sizlere çok taze bol kafeinli kahveler gönderiyoruz.

Ayrıca kahve paketlerimizdeki zipper ve valfler sayesinde kahveniz çok daha uzun süre taze kalıyor.

Kahve Kupanızı Önceden Isıtın

Kahveyi koyacağınız kupanın sıcaklığı, kahvenizin ne kadar sıcak kalacağını belirler. Bu yüzden kahveniz demlenirken kahve kupanızı da sıcak suyla çalkayabilirsiniz.

Uygun Kahve-Su Oranını Ayarlayın

Kahvenizin uygun kıvamı yakalayabilmesi için 180 ml (6 oz) suya 2.5 kaşık kahve eklemenizi öneririz. Eğer ölçü birimi olarak gram kullanıyorsanız bu oran 15:1 olacaktır. Yani her 15 gram suya 1 gram kahve eklemelisiniz.

Yine de sevdiğiniz kahve sertliği farklı ise bu oranları damak tadınıza göre güncelleyebilirsiniz.

Doğru Kupayı Seçin

Plastik, alüminyum ve kâğıt bardaklar, kahvenizin lezzetini bozan materyallerdir. Kahvenizi en lezzetli haliyle içmek için size paslanmaz çelik, cam veya seramikten yapılmış kahve kupalarından kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kahve Makinenizi/Setinizi Temiz Tutun

Kahve suyla bir araya geldikten sonra uzun süre temizlenmezse oldukça kötü bir koku bırakır ve bu durum sonraki demlemelerinizde de kahvenizin lezzetini kötü etkiler. Bu yüzden kahve makinenizi ve setinizi düzenli aralıklarla temizleyin. Bir bardağa eşit miktarda beyaz sirke ve su ekleyin, ardından bu karışımı temiz bir beze döküp makinenizin tüm parçalarını temizleyin.

Yorum yazın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce incelenir.

DAHA FAZLA

siyah tezgahın üzerinde siyah moka pot ve kahve fincanı

Moka Pot Nedir, Nasıl Kullanılır? Moka Pot İle Kolay Kahve Yapımı!

Moka potu tanıtabilmek için en basit tarifi şöyle yapabiliriz: Türkiye için cezve neyse İtalyanlar için de moka pot tam olarak o. Moka pot ile ilgili bilmeniz gereken her şey detaylarıyla bu yazıda!

Daha fazlasını oku
avucunda kahve tutan dövmeli adam

Daha Sert Kahve Demlemek İçin 5 Tüyo

Taft Coffee olarak yüksek kafeinli ve güçlü kahveler konusunda oldukça iddialıyız ve Türkiye’de kahve severlere en güçlü kahve çekirdeklerinden yüksek kafeinli kahveler sunuyoruz.

Daha fazlasını oku
Anasayfa Kahveler Fırsatlar Kategoriler Hesabım