Filtre Kahve Nedir, Nasıl Yapılır?

Kuzey Amerika’nın en çok tüketilen kahvesi olan filtre kahve, Türkiye’de de çok seviliyor. Filtre kahve, orta kalınlıkta çekilmiş kahve çekirdeklerinin French Press ya da kahve makinesinde 95 derece sıcak su yardımıyla demlenmesiyle elde edilir. Siz de filtre kahveyi çok sevenlerdenseniz bir French Press setiniz vardır diye tahmin ediyoruz ancak henüz yoksa ya da filtre kahvenin cazibesine yeni kapıldıysanız Taft Coffee’den French Press setinizi buradan alabilirsiniz. French Press setiniz de artık hazır olduğuna göre lezzetli bir filtre kahve hazırlayalım.

  1. Adım:

Öncelikle filtre kahve için suyu kaynatmaya başlayın. Su kaynadıktan sonra üzerindeki kabarcıkların yok olması için 1 dakika bekleyin. Burada amacımız, kaynar su ile kahvemizi yakmamak ve lezzetini bozmamaktır. Pek çok kahve sever, işin püf noktasının kahve-su oranını ayarlamakta olduğunu düşünür ancak önemli nokta, bardak ve French press setinin sıcak olmasıdır. Bu yüzden filtre kahve yapacağınız French press setini ve kahveyi dökeceğiniz bardağı sıcak suyla yıkayın.

  1. Adım:

150 ml’lik suya yaklaşık 7-8 miligram kahve yeterli olacaktır. Kahve miktarı konusunda emin olabilmek için bir – bir buçuk tatlı kaşığı kahve ekleyebilirsiniz. Presinize yeni kaynayan sıcak suyu yavaş yavaş ekleyin ve kahvenin presin dibine çöktüğünden emin olun.

  1. Adım:

Suyun tamamını ekledikten sonra 4-6 dakika bekleyin.

  1. Adım:

Süre tamamlandıktan sonra demleme pistonunu presin tabanına kadar itin ve ardından presteki kahvenizi sıcak suyla ısıttığınız kahve bardağına ekleyin. Afiyet olsun.

Önceki Blog Yazıları
Yeni Blog Yazıları
Kapat

Taft Coffee 1 Yaşında!

12 Nisan'a kadar geçerli %15'lik indirim kupon kodu:

TAFT1YAŞINDA

FIRSATI DEĞERLENDİR

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Ara

Sepet

Sepetiniz Henüz Boş
Sepete Ekle