Güne Yüksek Kafeinli Kahve ile Başlamak

Bir kupa yüksek kafeinli Taft Kahve'de standart bir kupa kahvenin 2.12 katı kafein bulunur. Bu kafein oranı hiçbir kimyasal barındırmadan, özel olarak seçilmiş kahve çekirdeklerinden ve özel kavurma yönteminden kaynaklanır. Normal kahvelere göre çok daha güçlü olan Taft Kahve’nin, içerdiği aromasından dolayı da içimi de bir o kadar kolaydır.

 

Peki, Neden Yüksek Kafeinli Kahve?

 

Yüksek kafeinli kahve ile güne başladığınızda diğer günlere göre farkı çok daha kolay anlayacağınızı söyleyebiliriz, denemek en iyi yöntem olur farkı anlamak için ama biz yine de sizlere anlatalım.

 

Sabahları uyandığınızda vücudunuzun uykuya olan ihtiyacı, diğer saatlere göre daha yüksektir, bunun sebebini aslında siz uyandığınızda vücudunuzun hemen uyanmadığı şeklinde açıklayabiliriz. Yani aslında vücudunuzun uyku mahmurluğu dediğimiz şeyi bünyeden atabilmesi için ya yeterli süre geçmesi gerekiyor ya da gerekli uyarıcılarla uyandırılması gerekiyor. İşte bu noktada kafein devreye gidiyor.

 

Kafeinin vücudu uykudan ayırarak uyarıcı ve enerji verici etkisi, beyindeki nöronlarla çok daha kısa sürede etkileşime geçerek, insan vücudundaki uyku ihtiyacını yok ediyor. Normal bir kafeinli kahve içmek yerine, yüksek kafeinli kahve içerek hem bu etkileşimin süresini daha da kısaltıyorsunuz yani daha çabuk bir şekilde vücudunuz dinçleşiyor, hem de vücudunuza daha çok kafein gireceği için etkisi daha uzun oluyor. Başka bir güzel yanı ise, bu ihtiyacı sadece bir bardak yüksek kafeinli Taft Coffee ile karşılayabiliyorsunuz, yani tekrar tekrar kahve içerek midenizi doldurmanıza gerek yok.

 

Kafein aynı zamanda vücuttaki dopamin oranını arttırır, dopamin de vücuttaki mutluluk ve keyif hissinin artmasında oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Bu da demek oluyor ki, yüksek kafeinli kahve içtiğinizde, vücudunuzdaki dopamin oranı orantılı olarak artacak bu da kendinizi daha iyi ve keyifli hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Taft Coffee yüksek kafeinli kahve ile güne uyandığınızda sizlere neler olacağını anlattık, sizler de bunu deneyimleyerek kendiniz görebilirsiniz. Anlatması bizden, denemesi sizden.

 

İddia ediyoruz hem uyandırıyoruz hem mutlu ediyoruz :)

 

Uyarı: Günlük kafein alımı 400 miligramı geçmemeli. Bir bardak yüksek kafeinli Taft Coffee 300-350 miligram kafein barındırır.

Yorum Yaz

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

TAFT KAHVE