Hazır Kahveyi Neden Hayatımızdan Çıkarmalıyız?

Öncelikle hazır kahve nedir sorusuyla başlayalım. Kısaca tanımlamak gerekirse hazır kahve, suyla karıştırıldığında çözülebilen kahvedir. Hayatımıza 1900’lü yıllarda giren hazır kahve o dönemlerde oldukça ilgi görmesine rağmen günümüzde işlenmiş gıdaların zararları ortaya çıktığından beri popülerliğini yitirmeye başladı. Tüketiciler artık doğal ve organik gıdaların peşinde ve bu sebeple içtikleri kahvenin de doğal kahve olmasına özen gösteriyor.

Hazır kahve üretilirken 2 farklı yöntem kullanılır. 

  • Freeze Drying metot ile öğütülmüş kahve solüsyonu içindeki su buharlaşana kadar bekletilir ve -30° ile -40° C arasında dondurulur. Ardından buz kristallerinden ayrılır.
  • Spray Drying metot da ise konsantre kahve solüsyonu sıcak hava buharından geçerek granül haline getirilir.

Bu yöntemlerin ikisi de yapaydır.

Ek olarak hazır kahveler yüksek oranda acrylamide maddesi içerir ve yapılan son araştırmalara göre acrylamide sinir hücrelerine hasar verdiğinden kansere yol açar.

Ayrıca kahve, içeriğindeki antioksidan özelliğiyle bilinmesine rağmen hazır kahveler donma ve ısınma işlemlerinden geçirildiği için antioksidan zenginliğini de yitirmektedir.

Diğer taraftan filtre kahve ise öğütülmüş kahve çekirdeklerinin filtreden süzülen su yardımıyla demlenmesidir ve doğaldır. Taft Coffee olarak sizlere hiçbir kimyasal madde içermeyen yüksek kafeinli organik kahve sunuyoruz. Bilindiği üzere kafein psikoaktif bir maddedir ve uyarıcı etkisi çok yüksekti. Taft Coffee’nin yüksek kafeinli kahvelerini içtikten 45 dakika sonra kafein beyninize ulaşacak ve vücudunuzda noradrenalin ve dopamin salgılanmaya başlayacaktır. Bu sayede enerji seviyeniz ve ruh haliniz yükselecektir. Keyifli içimler.

 

 

Önceki Blog Yazıları
Yeni Blog Yazıları
Kapat

BURADA YENİ MİSİN?

İLK SİPARİŞİNDE %10 İNDİRİM İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYDOL!

Merak etme zırt pırt mail atıp seni bunaltmayız :)

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Ara

Sepet

Sepetiniz Henüz Boş
Sepete Ekle