Kafein ve Metabolizma

Yeni yıl ile birlikte eminim ki herkes yaşam kalitesini arttırmak için yeni kararlar almıştır.

Bu sene daha az tatlı yiyeceğim, artık diyete başlıyorum, yarın spora yazılıyorum tarzı cümlelerinizi duyuyor gibiyim. Evet, bu kararlarınızda sizlere yardımcı olacak şey “kafein”. Taft Coffee’nin yüksek kafein içerikli kahvelerini tüketmek kilo vermenize yardımcı olabilir.

Kafein Metabolizmanızı Hızlandırır

Kafein, vücudunuzdaki serbest yağ asitlerinin kan dolaşımına katılmasını sağlayan lipoliz sürecini başlatır. Lipoliz ile vücudunuzdaki yağ depoları parçalanmaya başlar ve enerjiye dönüşür. Kısacası, kafein metabolizmanızı hızlandırır ve yağ yakmaya yardımcı olur. 

Kafein Enerjinizi Artırır

Final döneminin gelmesiyle birlikte öğrenciler, hastanelerde 24 saat nöbet tutan sağlık çalışanları, gün içerisinde enerjiye ihtiyaç duyan herkes… Kafein geçici olarak sizleri uykudan uzak tutar, bu da belirli görevleri daha uzun süre gerçekleştireceğiniz anlamına gelir. Zihinsel işlevlerin yanı sıra fiziksel yapacağınız işlerde de kafein sizlere yardımcı olacaktır.  Spor öncesi tüketeceğiniz az miktarda kafein ile antrenman boyunca ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayıp daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ufak Bir Uyarı

Kafeinin metabolizmayı hızlandırdığı ve kilo vermeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır ancak ip gibi olmayı da beklemeyin hemen. En iyisi mi, siz de şöyle bol kafeinli Taft Coffee’nizi demleyerek bir başlangıç yapın.

Taft Coffee herkese enerji dolu sağlıklı bir yıl diler...

Yorum Yaz

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

TAFT KAHVE