Kahve Dükkanı Açmadan Önce Mutlaka Bu Yazıyı Okuyun! – Taft Coffee

Kahve Dükkanı Açmadan Önce Mutlaka Bu Yazıyı Okuyun!

Özellikle İstanbul’da olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında türeyen 3.nesil kahve dükkanları gözünüzden kaçmamıştır sanıyoruz. Yine de hızlı yükselen nitelikli kahve trendi kadar bu nitelikli kahvelerden içmeden gününü sonlandıramayan kahve sever sayısı da çok büyük bir yükselişte. Arz talep ilişkisi hala eşitlenebilmiş değil ve güzel lokasyon belirlemiş işini de hakkıyla yapan kahvecilerin önünde kuyruklar olmakta, gelen müşteriler kapıdan geri çevrilmekte.

Tabii bu demek değil ki bir kahveci açalım da müşteriler doluşsun. Bu husus için dikkat edilmesi gereken temel unsurlar var.

 

Yer

masa üstünde macbook ve harita

Açacağınız kafenin veya kahve dükkanınızın yaya trafiğinin bol olduğu bir konumda olması oldukça önemli. Böylelikle take-away diye adlandırılan karton bardakta yaya müşterilerinize hizmet vererek cironuzu katlarsınız hem de ne kadar çok insanın kafenizi görmesi demek o kadar çok potansiyel müşteri demektir.

Üniversite ve iş merkezlerinin yakınlarında olmanızsa kemik müşteri oluşturmanız açısından oldukça sağlıklı olacaktır.

 

Kahve

dövmeli adam elinde kahve çekirdeği tutuyor

Elbette ki kahve dükkanınızı en merkezi noktaya bile kursanız kötü kahve sunduktan sonra bütün emekleriniz ve paranız maalesef çarçur olmuş olacaktır. Artık bu kahvecilere giden müşteriler ciddi anlamda iyi kahveyle kötü kahveyi ayırt edebilecek düzeye eriştiler ve kahvecilere de kaliteli kahve kullanmaktan ve kahve yelpazelerini genişletmekten başka bir seçenek bırakmadılar.

Bu yüzden kafenizde kullanacağınız kahvenizi seçerken bu işin profesyonellerinden destek alın. Kendinize özel kahve çekirdekleri ve harmanları oluşturun.

Müşterilerinize sadece sizde bulabilecekleri kahveler sunun.

150’nin üzerinde farklı kahve çeşidimizle markaya özel üretim yaptığımızı da belirtmek isteriz. Bize ulaşmanız dahilinde size özel bir çalışma içine girebiliriz.

Ek olarak da hastane, üniversite ve iş merkezi gibi potansiyel müşterilerinizin yoğun tempoyla çalıştığı bölgelerde menünüzde yüksek kafeinli kahve bulundurmak müşteri trafiğinize oldukça büyük katkı sağlayacaktır. Bunun için bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

 

Barista

barista latte yapıyor

Kafemizin yerini belirledik kahvemizi de seçtik sıra demleme ve sunuma geldi. Günümüzde her barista olduğunu iddia edenin barista olduğuna inanmamak lazım. Baristalık kahvenin üzerine kalp çizmekle olmuyor maalesef. Eğitimsiz bir barista, kahve dükkanınızda en kaliteli kahveyi de kullansanız yanlış bir işlemle kahvenin tadını bozup müşterinize lezzetsiz bir kahve sunmanıza sebep olabilir. Bu da akabinde müşteri kaybınıza ve kafenizin boş kalmasına sebep olabilir. Bunun için eğitimli, işini bilen bir baristayla çalışmanız ve kahvenizin belli bir standardın altına düşmemesi oldukça kritik.

 

Ambiyans

insanlarla dolu kahveci

Hepimiz dışarı çıktığımızda hoşumuza gidecek, gözümüze güzel gelen bir ortamda oturmak ve keyifli vakit geçirmek istiyoruz. Bunun için kafenizde bir hoş ve keyifli bir ambiyans yaratmanız çok önemli. Bunun yanında bir de kendinize has bir konseptle kafenizin atmosferine hava katarsanız dükkanınız tadından yenmez.

Önceki Blog Yazıları
Yeni Blog Yazıları
Kapat

BURADA YENİ MİSİN?

İLK SİPARİŞİNDE %10 İNDİRİM İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYDOL!

Merak etme zırt pırt mail atıp seni bunaltmayız :)

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Ara

Sepet

Sepetiniz Henüz Boş
Sepete Ekle