Kahve Lekesini Çıkarmanın Yöntemleri

Siz de sık sık dalgınlık yapıp üzerinize bir şeyler döker misiniz? Böyle şeyler başınıza bir de önemli toplantılar ya da görüşmeler öncesinde geliyorsa başınız dertte demektir. Tabii, bu tip durumları sürekli yaşıyorsanız eğer, ofiste ya da arabanızda mutlaka yedek kıyafet taşımaktan daha iyi çözümler var.

Kahve lekesini çıkarmanın ne denli zor olduğunu göz önünde bulundurursak biz de hemen bu konuyu Taft Coffee takipçileri için ele alalım, dedik. İşte kahve lekesini temizlemek için yapılacaklar.

Kıyafet Lekeleri:

Gömleğinize ya da elbisenize kahve mi döküldü? O zaman öncelikle kahve lekesini bir kuru bezle temizleyin.

¼ litre ılık suya, yarım çay kaşığı bulaşık deterjanı ve bir yemek kaşığı beyaz sirke ekleyin.  Ardından hazırladığınız bu karışımı, lekeli kıyafete 15 dakika boyunca uygulayın ve lekeli alanı ılık suyla durulayın. Tebrikler, lekeden kurtuldunuz.

Halı Lekeleri:

Evinize ziyarete gelen dostlarınızla sohbet ederken misafirlerden biri yanlışlıkla sehpadaki kahveyi düşürüverdi. Hemen temizlemeniz gerekiyor, o zaman lekeyi hemen çıkaracak formülü paylaşalım. İki fincan ılık suya bir yemek kaşığı bulaşık deterjanı ve bir yemek kaşığı beyaz sirkeyi ekleyerek yoğun bir karışım hazırlayın. Hazırladığınız bu karışımı halıya dökün ve leke kaybolana kadar süngerle temizleyin. Son aşamada, lekeye yemeklik soda serpin ve süngerle ovalayın. Leke tamamen yok olacaktır.

Kupa Lekeleri:

Çok sık kahve içtiğinizi varsayarsak eminiz ki kupalarınızda epey leke kalıyordur. Bu lekeleri temizlemek için kupanıza biraz karbonat serpin ve su ekleyin. Kupa temizleninceye kadar bulaşık süngeriyle kupayı ovalayın.

Duvar Lekeleri

Bir kovayı ılık suyla doldurun ve kabarcık yaratacak kadar deterjan ekleyin. Bezi suyla ıslatın ve lekeyi temizleninceye kadar silin.

 

Yorum Yaz

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

TAFT KAHVE