Kahve Mental Sağlığınıza Gerçekten İyi mi Gelir?

Bir tiyatro oyununa da adını vermiş olan bir cümle ile bugünkü yazıma başlamak istiyorum, “ Yaşamak Denilen bu Zahmetli İş”.  Ne kadar fark etmesek de günlük koşuşturmalarımız ve hızlı yaşam tarzımız yüzünden kendimize pek vakit ayıramıyoruz. Bu telaşlı günlük yaşam tarzına isyan edebileceğiniz harika bir yol biliyorum. Benim sırrım tabi ki  “Kahve”.  Gün içerisinde dağıldığım zamanlarda beni toparlayan şey gerçekten bir fincan kahve oluyor.  Basit bir içecek nasıl da bütün aklını başına almanı sağlıyor diye soruyor olabilirsiniz. Şimdi elinize bir bardak kahve alın ve okumaya başlayın..

Kahve Sosyal Etkileşiminizi Arttırır

Bitmeyen yoğun programlarınız yüzünden arkadaşlarınızla iletişim kurmakta zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Kahve, ihtiyacınız olan arkadaşlık hissini yaşamanız için harika bir bahane. Uzun bir çalışma gününden sonra, ofis kıyafetlerinizden kurtulup arkadaşlarınızla bir kahve dükkanında buluşmak ruh halinize iyi gelecektir. 

Kahve Size İyi Gelir

Bitter çikolata yemek, gün batımını izlemek, balık tutmak, en sevdiğiniz müzikleri dinlemek… Bunların hepsinin ortak bir özelliği var, size iyi gelmesi… Şimdi bu listeye kahve içmeyi de ekleyelim. Kahve tüketmenin sağlığınıza yardımcı olacağını bilerek kahve tüketin ve mutlu olun. İşte kahvenin size iyi geldiğinin birkaç kanıtı…

  • Kahve, LDL kolesterolünün oksitlenmesini ve kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olan antioksidanlarla doludur.
  • Kahve, egzersiz yaparken yağ yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca performansı da arttırır!
  • Kahve baş ağrılarını önlemeye yardımcı olabilir. Sıklıkla migren ağrısı çeken biri olarak, Taft Coffee’nin bol kafeinli kahveleri benim için yaratılmış diyebilirim :)

Kahve Hafızanızı Geliştirir

İnsan hafızası berbattır, karışık ve güvenilemez. Çoğu zaman hatırladığımızı düşündüğümüz şeyler bile zaman geçtikçe bükülmeye başlar. Tek bir fincan kahve içmenin hafızanıza yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Şimdi sadece için!

Yorum Yaz

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

TAFT KAHVE