İçeriğe geç

Sepet

Sepetiniz boş

Makale: Kahveyi Nasıl Saklamalı

masa üstünde kahve çekirdekleri

Kahveyi Nasıl Saklamalı

Herkesin çok sevdiği, fark ettiği anda cazibesine kapılıp hemen nereden geldiğine baktığı kavrulmuş kahve kokusu, zannediyorum ki, sizin de epey ilginizi cezbeden kokular arasında. Evde kahvenizi uzun süreli olarak koruyabilmek ve lezzetinden kaybetmemek için neler yapmanız gerektiğini bu yazımızda paylaşacağız.

Öncelikle evinizde tüketmek için kahve alacaksanız kavrulma tarihi en yakın, hatta mümkünse sizin alacağınız gün kavrulmuş, kahveden almanız çok önemli. Satın aldığınız kahveyi 2 hafta içerisinde tüketmeniz gereklidir. Aksi takdirde, kahveniz tazeliğini ve lezzetini kaybeder.

Kahvenin tazeliğini koruması için dikkat etmemiz gereken noktalar hava akışını azaltmak, ortam sıcaklığını sabitlemek ve güneş ışığından kaçınmaktır.

Marketten hazır olarak satın aldığınız kahve paketlerinin üstünde buzdolabında saklamanız söylenir ancak sakın böyle bir şey yapmayın. Bu, sosyal medyada çok bilinen yanlışlar listelerine girecek türden bir hatadır.

Ancak son olarak belirtmek isteriz ki Taft Coffee sevenler bu konuda oldukça şanslı. Çünkü Taft Coffee'den aldığınız kahveler zipper ve valfi bulunan paketlerle size ulaşıyor. Zipper sayesinde kahvenizin havayla teması kesliyor ve kahveniz çok daha uzun ömürlü hale geliyor. Öte yandan valf ise paketin içindeki havayı atmanızı ve bu sayede kahvenizin ömrünün daha uzun olmasını sağlıyor.

Yorum yazın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce incelenir.

DAHA FAZLA

Barista, masanın üstünde chemex ile yüksek kafeinli taft kahve servis ediyor

Barista Kimdir?

Barista, İtalyancada erkek/kadın barmene verilen isimdir ve çoğul hali “baristi”dir.

Daha fazlasını oku
taft kahve çekirdeklerinden sarı zemin üzerinde dünya haritası

Kahvenin Hikayesi

Şu an elinizdeki kupada bulunan kahvenin çok çok uzun bir hikayesi var.

Daha fazlasını oku
Anasayfa Kahveler Fırsatlar Kategoriler Hesabım