Taft Coffee | Sağlıklı Bir Yaşam İçin Kahve

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Kahve

Son dönemde sağlık programlarının televizyonlara taşınmasıyla her bir besinin sağlıklı mı sağlıksız mı olduğu tartışma konusu oldu. Bugün bir besin için olumlu yorumlar yapan uzmanlar, yarın tam tersi açıklamalar yapabiliyor. Bir de bu karmaşaya internette doğru/yanlış her bilginin yayılması da eklenince herkesin kafası iyice karıştı doğal olarak. Ancak söyleyebiliriz ki kahvenin sağlığınız üzerinde pek çok olumlu etkisi var. Listemize başlayalım:

Kahve Kilo Vermemize Yardımcı Olur

U.S. National Library of Medicine, kahvenin metabolizmaya etkileri üzerine bir çalışma gerçekleştirdi. Seçilen 12 sağlıklı insanın 6’sına düzenli olarak kafeinli kahve; 6’sına ise kafeinsiz kahve verildi ve sonucunda 12 kişinin metabolizmaları analiz edildi. Sonuçlara göre, kafeinli kahve tüketen denek grubunun metabolizması tüketimden 3 saat sonra hızlandı.

Kahve Kanser Riskini Azaltır

İngiltere’de kanser üzerine yapılan bir araştırmada kahvenin kansere neden olan hücrelerin gelişimini, insülin hassasiyetinin artmasını ve kronik enflamasonun ortaya çıkmasını engellediği keşfedildi. Ayrıca kahvenin tümör sebebiyle hasar görmüş hücrelerin kansere dönüşmeden ölmesini sağladığı da ortaya çıktı.

Kahve Şeker Hastalığı Riskini Düşürüyor

400.000 denek ile sürdürülen gözlemsel araştırmalara göre kahve içenlerin içmeyenlere göre şeker hastalığına yakalanma riski %25 oranında daha düşük olduğu ortaya çıktı.

Önceki Blog Yazıları
Yeni Blog Yazıları
Kapat

BURADA YENİ MİSİN?

İLK SİPARİŞİNDE %10 İNDİRİM İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYDOL!

Merak etme zırt pırt mail atıp seni bunaltmayız :)

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Ara

Sepet

Sepetiniz Henüz Boş
Sepete Ekle