Öğütme Metodu Nedir?

Doğal kahveler suda çözünemez. Bir ekipman yardımıyla demlendikten sonra kahve posasının bir filtre yardımıyla süzülmesi gerekir, bir nevi çay gibi. Bu filtreleme yöntemleri her kahve demleme ekipmanı için farklıdır ve her ekipmana özel en doğru aromayı yakalamak adına öğütme inceliği değişir.

Henüz bir ekipmanın yoksa ve kahve serüvenine French Press Setimizle başlayabilirsin.

Diğer demleme yöntemlerini öğrenmek için Demleme Rehberi'ne göz atabilirsiniz.

 

Kafein oranınızı nasıl elde ediyorsunuz?

Kafein oranımız kullandığımız kahve çekirdeklerinin özelliğinden gelmektedir. Kesinlikle kimyasal bir işlem yapılmamakta ve katkı maddesi eklenmemektedir.

 

TAFT'ın kafein oranı nedir?

Kahvemiz T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İstanbul Gıda Kontrol Laboratuvarı ve İsviçre merkezli SGS Gıda Kontrol Laboratuvarı tarafından testlere girmiştir ve onaylanmış %2.32 kafein oranıyla Dünyanın en güçlü kahvesidir.

Standart kahvelerde kafein oranı %1’i geçmemektedir.

Bir findan TAFT yaklaşık 350mg kafein içerir.

 

Yüksek kafeinin sağlığa zararı var mıdır?

Doktorların sağlıklı bir birey için öngördüğü kafein miktarı günlük 400 miligramdır. 1 kupa TAFT yaklaşık olarak 350 mg kafein içerir.

Ancak hamileyseniz veya kalp-damar rahatsızlığınız varsa veya kafeine karşı bir hassasiyetiniz varsa doktorunuza danışmadan tüketmeyiniz.

 

Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?

Gönderimlerimizi anlaşmalı olarak UPS Kargo ve Yurtiçi Kargo ile ücretsiz yapıyoruz. Siparişinizi verirken kargo metodu sayfasında siz seçiyorsunuz.

 

Ödeme seçenekleriniz nelerdir?

Kredi kartı, banka kartı veya havale/eft seçenekleriyle ödemelerinizi yapabilirsiniz.