İçeriğe geç

Sepet

Sepetiniz boş

Bir kahve kavrum atölyesindeki kahve tartısına çiğ kahve çuvalından çekirdekler aktarılarak tartımı yapılıyor.

Hakkımızda

TAFT Coffee Co.

Uyandırmaya gücü yetmeyen kahvelere bir tepki olarak Avrupa’nın ilk yüksek kafeinli kahve markası TAFT Coffee’yi 2017 senesinde Türkiye’de kurduk.

Ayılmanın saatler sürdüğü sabahlar, uyku yüzünden erken sonlanan geceler ve iyi kahve tutkumuz bizi yüksek kafeinli ve lezzetli bir kahve arayışına soktu. Sayısız deneme, uzun süren eğitimler ve paha biçilemez bir emeğin sonucunda amacımıza ulaştık.

Dünyanın En Yüksek Kafeinli Kahvesi

Coffee to Wake the Dead!

 

Gıda Tarım Bakanlığı’nın ve uluslararası geçerliliğe sahip İsviçre merkezli SGS Laboratuvarı'nın yaptığı testler sonucu TAFT, kilogram başına 23,2 gram kafein oranıyla rakiplerinin çok ötesinde, dünyanın en yüksek kafein oranına sahip kahvesi olarak zirvede bulunuyor. Bu test sürecini detaylıca öğrenmek için linke tıklayabilirsiniz. 

TAFT’ın sahip olduğu yüksek kafein tamamen kullanılan çekirdeklerin yapısal özelliklerinden geliyor. Hiçbir şekilde kimyasal işlem görmeyen ve katkı maddesi içermeyen TAFT %100 doğal bir kahve harmanıdır. Yumuşak içimi ve sahip olduğu aromasıyla da tüm kahveseverlerin beğenisini kazanarak lezzet ve enerjiyi bir arada sunuyor.

Kafein Oranı

Yüksek kafein oranını rahat bir içimle sunduğumuz TAFT Kahve harmanını uzun bir kavrum maratonu sonrası 25 farklı çekirdekle yaptığımız deneme sonucu belirledik. 

Kuruluşundan bu yana içilen +10 milyon kupa TAFT sonucunda yapılan yorumların büyük çoğunluğunu, yüksek kafeinin etkisi ve bu kafein oranına rağmen lezzeti ve rahat içim sunmasının verdiği şaşkınlık oluşturdu.

Kafein Tablosu

Standart filtre kahvelerin kafein oranı %1 civarındayken, TAFT’ın kafein oranı son yapılan test sonucuna göre %2,32. Kısa bir hesapla bir kupa filtre kahveden alacağınız kafein miktarı 150 mg iken TAFT Kahve’den yapılmış bir kupa filtre kahvede bu miktar tam 350 mg!

Fabrikamız

Kahvemizin üretimini İstanbul İMES Sanayi Sitesi içerisindeki fabrikamızda gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimiz FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemine sahip tesisimizde hijyen ve kaliteden asla ödün vermeden üretilmektedir.

Kavrumhanemizde çiğ çekirdeklerimizi harmanlıyor ve SCA belgeli uzman kavurucu gözetiminde ustalıkla kavuruyoruz. Optimum aroma düzeyine ulaşması için bir süre dinlendirdiğimiz kahveleri, sipariş sonrası öğüterek en taze haliyle paketliyor ve günlük kargolama yapıyoruz.

Umut Erkan Kimdir?

Umut Erkan 1993 yılında İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra burslu bir şekilde Sabancı Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Mühendislik fakültesini kazanan Umut Erkan, Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Umut Erkan

Üniversitenin 3. sınıfında eğitim amaçlı gittiği Lizbon’da kahveye duyduğu merak artmaya başladı ve kahve üzerine çeşitli kitaplar okuyarak kendini geliştirdi. Üniversitenin son senesinde sabahlara kadar ayık tutabilecek bir kahve bulamayınca, kendisine “Neden bunu ben yapmıyorum?” diye sorarak büyük bir tutkusu haline gelen kahveyi profesyonel hayata taşımaya karar verdi. Bu doğrultuda “Teorik Kahve Eğitimi”, “Barista Eğitimi” ve “Kahve Kavurma Eğitimi” alan Umut Erkan kollarını sıvayarak “Dünyanın En Yüksek Kafein Oranına Sahip Kahvesi”ni üretmek adına yola koyuldu.

2017 yılında kurulan TAFT’ın yanı sıra teknoloji ve gıda başta olmak üzere pek çok girişimi bulunmaktadır.

Anasayfa Kahveler Fırsatlar Kategoriler Hesabım