HAKKIMIZDA

TAFT Coffee Co.

Uyandırmaya gücü yetemeyen kahvelere bir tepki olarak Türkiye’nin ilk yüksek kafeinli kahve markası TAFT Coffee Co.’yu 2017 senesinde kurduk.

Ayılmanın saatler sürdüğü sabahlar, uykudan erken sonlanan geceler ve kahve bağımlılığımız bizi saatler boyu ayakta tutacak bir kahvenin arayışına soktu. Bulamayınca biz yapalım dedik. Ama hafif bir içimle. Aylarca uğraştık, eğitimler aldık, denemeler yaptık. Sonunda aradığımızı yaptık. Dünyanın en yüksek kafeinli kahvesini rahat bir içimle sunduk. 

Dünyanın En Güçlü Kahvesi

Coffee to Wake the Dead!

Gıda Tarım Bakanlığının ve tüm dünyada geçerliliği olan İsviçre merkezli SGS Laboratuvarı'nın yaptığı testler sonucu TAFT, kilogram başında 23,2 gram kafein oranıyla rakiplerinin çok ötesinde, dünyanın en yüksek kafein oranına sahip kahvesi olarak zirvede bulunuyor. Bu test sürecini detaylıca öğrenmek için linke tıklayabilirsiniz. 

Sahip olduğu bu yüksek kafein ise tamamiyle kullanılan çekirdeklerin yapısal özelliklerinden geliyor. Hiçbir şekilde kimyasal işlem görmeyen ve katkı maddesi içermeyen TAFT %100 doğal haliyle sizlere sunuluyor. Yumuşak içimi ve sahip olduğu aromasıyla da tüm kahveseverlerin beğenisini kazanarak lezzet ve enerjiyi bir arada sunuyor.

Kafein Oranı

Yüksek kafein oranını rahat bir içimle sunduğumuz TAFT Kahve’mizi uzun bir kavrum maratonu sonrası 25 farklı çekirdeğin arasından denediğimiz harmanlar sonrası belirledik. Güney Amerika - Pasifik harmanına karar verildi. Kuruluşundan bu yana içilen 5 milyon fincan TAFT sonucunda ise içenlerden yüksek kafeinin etkisi ve bu kafein oranına rağmen lezzeti ve rahat içim sunmasının verdiği şaşkınlık yapılan yorumların çok büyük bir kısmını oluşturdu.

Kafein Tablosu

Standart filtre kahvelerin kafein oranı %1 iken, TAFT’ın kafein oranı son yapılan test sonucuna göre %2,32. Kısa bir hesapla bir fincan filtre kahveden alacağınız kafein miktarı 150 mg iken TAFT Kahve’den yapılmış bir fincan filtre kahvede bu miktar 350 mg’lara yaklaşıyor.

 

Fabrikamız

Kahvemizin üretimini İstanbul İMES Sanayi Sitesi içerisindeki fabrikamızda gerçekleştiriyoruz. FSSC Gıda Belgesi sertifikası ve ISO 22001 Gıda Güvenliği belgesine sahip olan fabrikamızda üretim standartlarımızı üst düzeyde tutarak hijyen ve kaliteden asla ödün vermiyoruz.

Kavurmahanemizde, çiğ çekirdeklerimizi harmanlıyor ve SCA belgeli uzman kavurucu gözetiminde ustalıkla kavuruyoruz. Optimum aroma düzeyine ulaşması için bir süre dinlendirdiğimiz kahveleri, sipariş sonrası öğüterek en taze haliyle paketliyor ve günlük kargolama yapıyoruz.

Umut Erkan Kimdir?

Umut Erkan 1993 yılında İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra burslu bir şekilde Sabancı Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Mühendislik fakültesini kazanan Umut Erkan, Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Umut Erkan

Üniversitenin 3. sınıfında eğitim amaçlı gittiği Lizbon’da kahveye duyduğu merak artmaya başladı ve kahve üzerine çeşitli kitaplar okuyarak kendini geliştirdi. Üniversitenin son senesinde sabahlara kadar ayık tutabilecek bir kahve bulamayınca, kendisine “Neden bunu ben yapmıyorum?” diye sorarak büyük bir tutkusu haline gelen kahveyi profesyonel hayata taşımaya karar verdi. Bu doğrultuda “Teorik Kahve Eğitimi”, “Barista Eğitimi” ve “Kahve Kavurma Eğitimi” alan Umut Erkan kollarını sıvayarak “Dünyanın En Yüksek Kafein Oranına Sahip Kahvesi”ni üretmek adına yola koyuldu.

25'in üzerinde farklı kahve çekirdeğini farklı profillerde kavurup harmanlayarak geçen uzun ve yorucu ama bir o kadar da lezzetli bir sürecin ardından aranan tat bulundu ve yüksek kafeinli özel TAFT harmanı doğmuş oldu. 2017’den bu yana 3 milyon kupayı aşkın TAFT Kahve içildi.