HAKKIMIZDA

TAFT Coffee Co.

TAFT Coffee Co. Nisan 2017’de, uyandırmaya gücü yetmeyen kahvelere bir tepki olarak Umut Erkan tarafından Türkiye’nin ilk yüksek kafeinli kahve markası olarak kuruldu. Eşsiz lezzetinin yanı sıra içerdiği yüksek kafein sayesinde güne enerjik bir başlangıç yapmak isteyenler, mesai sonlarında yorgunluğu atmak isteyen beyaz yakalılar, antrenman performansını artırmak isteyen sporcular ve geceler boyu ders çalışmak durumunda olan öğrenciler için eşsiz bir deneyim sunuyor, üstelik hiçbir katkı maddesi olmadan!

Dünyanın En Güçlü Kahvesi

Coffee to Wake the Dead!

Gıda Tarım Bakanlığının ve tüm dünyada geçerliliği olan İsviçre merkezli SGS Laboratuvarı'nın yaptığı testler sonucu TAFT, kilogram başında 23,2 gram kafein oranıyla rakiplerinin çok ötesinde, dünyanın en yüksek kafein oranına sahip kahvesi olarak zirvede bulunuyor. Bu test sürecini detaylıca öğrenmek için linke tıklayabilirsiniz.

Sahip olduğu bu yüksek kafein ise tamamiyle kullanılan çekirdeklerin yapısal özelliklerinden geliyor. Hiçbir şekilde kimyasal işlem görmeyen ve katkı maddesi içermeyen TAFT, yumuşak içimi ve sahip olduğu aromasıyla da tüm kahveseverlerin beğenisini kazanarak lezzet ve enerjiyi bir arada sunuyor.

Kafein Oranı

Yüksek kafeini rahat bir içimle birleştirmek amacıyla 25’in üstünde farklı kahve çekirdeği farklı profillerde kavruldu, farklı harmanlar yapıldı ve bu uzun sürecin sonucunda Güney Amerika - Pasifik harmanına karar verildi. Kuruluşundan bu yana içilen 3 milyona yakın fincan Taft Kahve sonucunda ise içenlerden yüksek kafeinin etkisi ve bu kafein oranına rağmen lezzeti ve rahat içim sunmasının verdiği şaşkınlık yapılan yorumların çok büyük bir kısmını oluşturdu.

Kafein Tablosu

Standart filtre kahvelerin kafein oranı %1 iken, TAFT Kahve’nin kafein oranı son yapılan test sonucuna göre %2,32. Kısa bir hesapla bir fincan filtre kahveden alacağınız kafein miktarı 150 mg iken TAFT Kahve’den yapılmış bir fincan filtre kahvede bu miktar 350 mg’lara yaklaşıyor.

Altın Marka TAFT Coffee 

%100 müşteri memnuniyeti ilkesinden asla vazgeçmeyen TAFT Coffee bu hizmet anlayışının karşılığında Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından “Altın Marka” ödülünü aldı.

Altın Marka Taft Coffee

Umut Erkan Kimdir?

Umut Erkan 1993 yılında İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra burslu bir şekilde Sabancı Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Mühendislik fakültesini kazanan Umut Erkan, Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Umut Erkan

Üniversitenin 3. sınıfında eğitim amaçlı gittiği Lizbon’da kahveye duyduğu merak artmaya başladı ve kahve üzerine çeşitli kitaplar okuyarak kendini geliştirdi. Üniversitenin son senesinde sabahlara kadar ayık tutabilecek bir kahve bulamayınca, kendisine “Neden bunu ben yapmıyorum?” diye sorarak büyük bir tutkusu haline gelen kahveyi profesyonel hayata taşımaya karar verdi. Bu doğrultuda “Teorik Kahve Eğitimi”, “Barista Eğitimi” ve “Kahve Kavurma Eğitimi” alan Umut Erkan kollarını sıvayarak “Dünyanın En Yüksek Kafeinli Kahvesi”ni üretmek adına yola koyuldu.

25'in üzerinde farklı kahve çekirdeğini farklı profillerde kavurup harmanlayarak geçen uzun ve yorucu ama bir o kadar da lezzetli bir sürecin ardından aranan tat bulundu ve yüksek kafeinli özel TAFT harmanı doğmuş oldu. 2017’den bu yana 3 milyon kupayı aşkın TAFT Kahve içildi.