TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ KARGO

Hakkımızda

Taft Coffee Co.

Taft Coffee Co. Nisan 2017’de, uyandırmaya gücü yetmeyen kahvelere bir tepki olarak Umut Erkan tarafından Türkiye’nin ilk yüksek kafeinli kahve markası olarak kuruldu. Güne enerjik bir başlangıç yapmak isteyen ya da uykusuz uzun bir geceye ihtiyaç duyan herkesin vazgeçilmezi olma yolunda.

Dünyanın En Güçlü Kahvesi

Coffee to Wake the Dead!

Tüm dünyada geçerliliği olan İsviçre merkezli SGS Gıda Laboratuvarı sonuçlarına göre Taft Kahve dünyanın en yüksek kafeinli kahvesidir. Bu test sürecini detaylıca öğrenmek için linke tıklayabilirsiniz.

Kafein Oranı

Yüksek kafeini rahat bir içimle birleştirmek amacıyla 25’in üstünde farklı kahve çekirdeği farklı profillerde kavruldu, farklı harmanlar yapıldı ve bu uzun sürecin sonucunda Endonezya-Honduras harmanına karar verildi. Kuruluşundan bu yana içilen 2 milyona yakın fincan Taft Kahve sonucunda ise içenlerden yüksek kafeinin etkisi ve bu kafein oranına rağmen lezzeti ve rahat içim sunmasının verdiği şaşkınlık yapılan yorumların çok büyük bir kısmını oluşturdu.

Kafein Tablosu

Standart filtre kahvelerin kafein oranı %1 iken, Taft Kahve’nin kafein oranı son yapılan test sonucuna göre %2,32. Kısa bir hesapla bir fincan filtre kahveden alacağınız kafein miktarı 150 mg iken Taft Kahve’den yapılmış bir fincan filtre kahvede bu miktar 350 mg’lara yaklaşıyor.

Altın Marka Taft Coffee 

%100 müşteri memnuniyeti ilkesinden asla vazgeçmeyen Taft Coffee bu hizmet anlayışının karşılığında Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından “Altın Marka” ödülünü aldı.

Altın Marka Taft Coffee

 Umut Erkan Kimdir?

Umut Erkan 1993 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul yıllarında İstanbul Valiliği’ne bağlı UNICEF İstanbul Çocuk Hakları Komitesi’ne girerek 18 yaşını doldurana dek çeşitli görevlerde aktif olarak çalıştı. İstanbul Çocuk Hakları Komitesi başkanı olduğu dönemde kurduğu ekiple birlikte İstanbul’un dört bir yanından toplamda 50.000’in üzerinde çocuğa “Çocuğa Şiddet ve Çocuk İstismarı” konusunda eğitimler verdi. Sonrasında ise TBMM Çocuk Hakları Danışma Kurulu’ndaki 12 çocuktan birisi olarak İstanbul’daki çocuklar üzerine çalışmalarını sürdürdü.

Umut Erkan

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra burslu bir şekilde Sabancı Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Mühendislik fakültesini kazanan Umut Erkan, Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Daha önceden bir çay insanı olarak tabir edebileceğiniz Umut, üniversitenin 3. sınıfını okumak için gittiği Lizbon’da kahvenin inceliklerini öğrenmeye başladı ve tam bir kahve insanına dönüştü. Bu hobisini geliştirmek için araştırmalar ve kitaplar okudu. Üniversitenin son senesinde sabahlara kadar ayık tutabilecek bir kahve bulamayınca, kendisine “Neden bunu ben yapmıyorum?” diye sorarak büyük bir tutkusu haline gelen kahveyi profesyonel hayata taşımaya karar verdi. Bu doğrultuda “Teorik Kahve Eğitimi”, “Barista Eğitimi” ve “Kahve Kavurma Eğitimi” alan Umut Erkan kollarını sıvayarak “Dünyanın En Yüksek Kafeinli Kahvesi”ni üretmek adına yola koyuldu.

25'in üzerinde farklı kahve çekirdeğini farklı profillerde kavurup harmanlayarak geçen uzun ve yorucu ama bir o kadar da lezzetli bir sürecin ardından aranan tat ve kafein oranı bulundu, özel Taft harmanı doğmuş oldu. 2017’den bu yana 2 milyon kupayı aşkın Taft Kahve içildi.

Umut Erkan şu anda Taft Coffee’yi bir dünya markası haline getirmek için çalışıyor.

 

 

Kapat

Popup

Use this popup to embed a mailing list sign up form. Alternatively use it as a simple call to action with a link to a product or a page.

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Ara

Sepet

Sepetiniz Henüz Boş
Sepete Ekle