TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ KARGO

Filtre Kahve Nedir?

Günümüzde en çok tüketilen gıdalardan biri olan kahve, belirli iklim bölgelerinde yetişen coffea isimli ağacın kırmızı meyvelerinin içindeki çekirdektir. Kahve, keşfedildiği dönemlerle sadece enerjik olmak ve uyanık kalmak için içilirken günümüzün olmazsa olmazlarından biri haline gelimiştir.

 

Filtre Kahve Yapımı

Kahve; çekirdek cinsine, kavrulma tarzına, öğütülme şekline ve demleme tekniğine göre farklılıklar gösterir. Günümüzde, dünya çapında en çok tercih edilen kahve filtre kahvedir. Filtre kahve, orta boyutta öğütülmüş kahve çekirdeklerinin genellikle bir kağıt filtreden süzülen su yardımıyla damla damla demlenmesi sonucu elde edilen kahvedir. Belirli demleme yöntemleriyle yapılır. En çok kullanılan iki yöntem french press ve kahve makinesi yöntemidir. Filtre kahvenin espressodan farkı demlenme şekli ve bunun sonucunda ortaya çıkan içimidir. Espresso, suyun yüksek basınç etkisiyle hızlı bir şekilde kahvenin içinden geçerek kahvenin kısa sürede demlenmesiyle hazırlanır. Filtre kahvenin yapımı espressoya göre daha uzun sürer. Espresso sert bir içime sahipken filtre kahvenin içimi daha yumuşaktır.

 

Taft Coffee Filtre Kahve

Türkiye’de kahve tüketimi yıldan yıla artmaktadır. Ülkemizde de pratikliği sayesinde en çok tercih edilen kahve türü filtre kahvedir. 3. Nesil kahveciliğin giderek yaygınlaşmasıyla yeni kahve demleme çeşitleri piyasaya çıkmaktadır. Tüketicilerin istek ve ihtiyaçlarına göre, kahvelerin aromalarından kafein oranlarına kadar birçok yenilik yapılmaktadır. Sabahları kolay uyanabilmek veya geceleri daha verimli geçirmek isteyenlerin imdadına Türkiye’nin ilk yüksek kafeinli kahvesi Taft Coffee koşmuştur. Yüksek kafein oranıyla içenlerin enerjisini artıran Taft Coffee, güçlü içeriğine rağmen sert bir içimden ziyade yumuşak bir içime sahiptir. Filtre kahve olarak hazırlandığında çok lezzetli olduğu gibi diğer yöntemlerle demlendiğinde de kahve severlerin beğenisini toplamaktadır. Tercih edeceğiniz demleme yöntemine uygun boyutta öğütüp ücretsiz kargoladığımız Taft Coffee’ye buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki Blog Yazıları
Yeni Blog Yazıları

Yorumunuzu Paylaşın

Yorumunuz Yayınlanmadan Önce Onaylanacak

Kapat

Popup

Use this popup to embed a mailing list sign up form. Alternatively use it as a simple call to action with a link to a product or a page.

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Ara

Sepet

Sepetiniz Henüz Boş
Sepete Ekle