TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ KARGO

Daha Sert Kahve Demlemek için 5 Tüyo

Taft Coffee olarak yüksek kafeinli ve güçlü kahveler konusunda oldukça iddialıyız ve Türkiye’de kahve severlere en güçlü kahve çekirdeklerinden yüksek kafeinli kahveler sunuyoruz. Ancak tabii ki sert bir kahve demlemek için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey daha var. Yani güçlü kahve çekirdekleri tabii ki ilk şart ama sert bir kahve için kahve çekirdekleri bu sürecin yalnızca %25’i.

İşte sert bir kahve için yapmanız gerekenler

  1. Güçlü Kahve Çekirdekleri Kullanın

Yüksek kafeinli ve sert bir kahve yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan ilk şey sert bir kahve ve aradığınız kahveyi Taft Coffee’de bulabilirsiniz.

  1. Taze Kahve Kullanın

Evde sık sık kahve tüketenler iyi bilir ki kahvenin tazeliği kayboldukça kahveden aldığınız lezzet de azalıyor. O yüzden kahve guruları, iki yolu tercih ederler: kahve çekirdeklerini evde öğütmek ya da kısa zaman içinde tüketebilecekleri kadar kahve almak. Bir diğer alternatif yol ise kahveyi daha uzun süreli saklamak.

Taft Coffee sevenler bu konuda oldukça şanslı çünkü Taft Coffee paketlerinde zipper ve valf mevcut. Kahvenin daha uzun soluklu taze kalması için paketlerdeki zipper, kahvenin hava ile bağlantısını keser ve kahvenizin taze kalmasını sağlar. Valf ise kahve paketindeki havanın dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede kahveniz uzun süre taze kalır.

  1. Kahvenizi Kendiniz Öğütün

Kahve çekirdeklerini kendi öğütme imkânınız olursa tam istediğiniz kalınlık ya da incelikte öğütebilirseniz ancak yazımızın önceki kısımlarında da söylediğimiz gibi kendi kahvenizi öğütmek oldukça maliyetlidir. Bu sebeple damak tadınıza ve demleyeceğiniz kahveye göre kahve satın almak, daha mantıklı olabilir.

  1. En Doğru Karıştırma Oranını Kullanın

Sert bir kahve için en uygun kahve-su oranı 1/14 - 1/16’dır. Ancak şunu da söylemekte fayda görüyoruz ki herkesin damak tadı farklılık gösterir ve bu yüzden en doğru oranı deneme-yanılma yoluyla bulmanız daha sağlıklı olacaktır.

  1. Doğru Demleme Metodunu Bulun

Kahve demlemek için dünyada yüzlerce metot var. Elbette siz, en çok seveceğiniz metodu deneyimleyerek bulabilirsiniz. Taft Coffee’de French Press’ten Moka Pot'a kadar aradığınız tüm demleme setlerini bulabilirsiniz.

 

Önceki Blog Yazıları
Yeni Blog Yazıları

Yorumunuzu Paylaşın

Yorumunuz Yayınlanmadan Önce Onaylanacak

Kapat

Popup

Use this popup to embed a mailing list sign up form. Alternatively use it as a simple call to action with a link to a product or a page.

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Ara

Sepet

Sepetiniz Henüz Boş
Sepete Ekle