DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KAHVESİ: TAFT COFFEE

İSVİÇRELİ BİLİM ADAMLARI ONAYLADI: TAFT COFFEE DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KAHVESİ

Kahve birçoğumuzun vazgeçilmezi. Lezzeti ve sohbetinin yanı sıra içinde bulunan kafein  sayesinde verdiği enerji de kahveyi sevmemiz için bir neden. Faydaları saymakla bitmeyen kafeinin insanları en çok cezbeden tarafı uyku açması ve dinç tutması. Fakat çoğu kahve bunu başaramıyor çünkü kafein oranları yeterince yüksek değil. Dünya genelinde bu amaçla kurulmuş birkaç yüksek kafeinli kahve markası var. Sert kahve denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Death Wish Coffee 1 kilogram kahvede 13179 mg kafein barındırıyor. En sert kahve markası olduğunu söyleyen Wodfee kilogram başına 13809 mg kafein içerirken yine dünyanın en yüksek kafeinli kahvesi olduğunu iddia eden Black Insomnia’nın 1 kilogramında 17524 mg kafein bulunuyor. Sektörün nam salmış markalarına kafa tutan genç Türk Markası TAFT Coffee’de ise bu oran 23164 mg.

Kısaca TAFT Coffee açık ara farkla dünyanın en yüksek kafeinli kahvesi.

taft kahve çekirdekleri üzerinde kuru kafa

Black Insomnia, SGS Laboratuvarlarından aldığı sonuç üzerine Death Wish’den daha yüksek kafein oranına sahip olduğunu iddia ettiğinde TAFT Coffee, kendi kafein oranının piyasadaki tüm markalardan daha yüksek olduğuna inanıyordu. Diğer markaların da test yaptırttığı; gözetim, denetim ve belgelendirme hizmeti veren İsviçre merkezli SGS Laboratuvarlarına TAFT Kahve numunesi gönderildi. Gelen sonuç tam da beklendiği gibiydi. Bir Türk markası olan TAFT Coffee’nin dünyanın en yüksek kafeinli kahvesi olduğu kanıtlandı.

 Marka Kafein
TAFT Coffee 23164 mg.
Death Wish Coffee 13179 mg.
Black Insomnia Coffee 17524 mg.
Wodfee Coffee
13809 mg

 

NEREDEN GELİYOR BU KAFEİN?

Piyasadaki kahvelerin yeterince uyanık tutamaması ve gerektiğinde ayıltamaması, yoğun şehir temposunda büyük bir sorundu. Kahveseverleri dinç tutacak, tek bir kupayla enerji dolduracak, lezzetli ve yüksek kafeinli bir kahve gerekliydi. Bu kahve aynı zamanda tamamen doğal olmalı ve içenlere herhangi bir zarar vermemeliydi. Bu amaçla, sıradan kahvelerin iki katından da fazla kafein içeren TAFT Coffee, uzun uğraşlar sonucunda ortaya çıktı. Yüksek kafein oranına rağmen eşsiz bir lezzet ve rahat bir içim elde etmek adına, onlarca kahve çekirdeğinden oluşturulan yüzlerce harmanın farklı yöntemlerle, farklı profillerde kavrulması sonucu TAFT Coffee’nin eşsiz formülü belirlendi.

İçeriğinde hiçbir kimyasal madde barındırmayan TAFT Coffee’nin kafeini tamamen çekirdeklerinden ve kavrulma tekniğinden geliyor. TAFT Coffee’nin özel TAFT Harmanı büyük bir titizlikle ve özenle kavruluyor. Sipariş üzerine öğütülüp paketlenen ve ücretsiz kargolanan TAFT Coffee’nin kahveleri haftalık kavruluyor bu nedenle de her daim taze gönderiliyor.

coffee to wake the dead

Ön Yargıları Yıkan Kahve

Dünyanın en yüksek kafein oranına sahip kahvesini sunarken bu kahvenin içiminin de mükemmel bir deneyime dönüşmesini hedefleyen TAFT Coffee, beklenenden daha yumuşak içimli, lezzet notalarının acı bir deneyim yaşatmadığı kahve deneyimi ile benzersiz bir lezzet şöleni sunuyor. Uyanmak, daha az uyumak, daha çok çalışmak, silkelenmek ve kendinize gelmek istediğiniz anlarda yardımınıza koşan TAFT Coffee size sadece yüksek uykusuzluk değil yüksek lezzet deneyimi de vadediyor.

kahve çuvalı üstünde 250 gr Taft Kahve ve Taft Kupa

Alışmadığınız Bir Lezzet, Alışmadığınız Bir Memnuniyet

Standartları karşılayan kahvelerde bulunan kafein oranı kilogram başına ortalama olarak 10 gramdır. Yani içtiğiniz bir kahvede bulunan kafein oranı %1’dir. TAFT Coffee içeriğinde kilogram başına 23 gram kafein bulunuyor. Özetle içtiğiniz her yudumda standartların 2 katından fazla kafein tüketmenize imkan sunuyoruz.

TAFT Coffee’nin elde ettiği bu unvan %100 doğallık ilkesinden ayrılmadan elde edildiği için özeldir.

Artık TAFTT Coffee ile bu uyandıran yolculuğa çıkmaya hazırsanız 250 gramlık paketimiz tam da size göre!

Taft Coffee Kafein Testi

 Death Wish Coffee Kafein Testi

Kaynak: https://blackinsomnia.coffee/blogs/news/black-insomnia-the-world-s-strongest-coffee

TAFT KAHVE