DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KAHVESİ: TAFT COFFEE

İSVİÇRELİ BİLİM ADAMLARI ONAYLADI: TAFT COFFEE DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KAHVESİ

Kahve birçoğumuzun vazgeçilmezi. Lezzeti ve sohbetinin yanı sıra içinde bulunan kafein  sayesinde verdiği enerji de kahveyi sevmemiz için bir neden. Faydaları saymakla bitmeyen kafeinin insanları en çok cezbeden tarafı uyku açması ve dinç tutması. Fakat çoğu kahve bunu başaramıyor çünkü kafein oranları yeterince yüksek değil. Dünya genelinde bu amaçla kurulmuş birkaç yüksek kafeinli kahve markası var. Sert kahve denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Death Wish Coffee 1 kilogram kahvede 13179 mg kafein barındırıyor. En sert kahve markası olduğunu söyleyen Wodfee kilogram başına 13809 mg kafein içerirken yine dünyanın en yüksek kafeinli kahvesi olduğunu iddia eden Black Insomnia’nın 1 kilogramında 17524 mg kafein bulunuyor. Sektörün nam salmış markalarına kafa tutan genç Türk Markası TAFT Coffee’de ise bu oran 23164 mg.

Kısaca TAFT Coffee açık ara farkla dünyanın en yüksek kafeinli kahvesi.

taft kahve çekirdekleri üzerinde kuru kafa

Black Insomnia, SGS Laboratuvarlarından aldığı sonuç üzerine Death Wish’den daha yüksek kafein oranına sahip olduğunu iddia ettiğinde TAFT Coffee, kendi kafein oranının piyasadaki tüm markalardan daha yüksek olduğuna inanıyordu. Diğer markaların da test yaptırttığı; gözetim, denetim ve belgelendirme hizmeti veren İsviçre merkezli SGS Laboratuvarlarına TAFT Kahve numunesi gönderildi. Gelen sonuç tam da beklendiği gibiydi. Bir Türk markası olan TAFT Coffee’nin dünyanın en yüksek kafeinli kahvesi olduğu kanıtlandı.

 Marka Kafein
TAFT Coffee 23164 mg.
Death Wish Coffee 13179 mg.
Black Insomnia Coffee 17524 mg.
Wodfee Coffee
13809 mg

 

NEREDEN GELİYOR BU KAFEİN?

Piyasadaki kahvelerin yeterince uyanık tutamaması ve gerektiğinde ayıltamaması, yoğun şehir temposunda büyük bir sorundu. Kahveseverleri dinç tutacak, tek bir kupayla enerji dolduracak, lezzetli ve yüksek kafeinli bir kahve gerekliydi. Bu kahve aynı zamanda tamamen doğal olmalı ve içenlere herhangi bir zarar vermemeliydi. Bu amaçla, sıradan kahvelerin iki katından da fazla kafein içeren TAFT Coffee, uzun uğraşlar sonucunda ortaya çıktı. Yüksek kafein oranına rağmen eşsiz bir lezzet ve rahat bir içim elde etmek adına, onlarca kahve çekirdeğinden oluşturulan yüzlerce harmanın farklı yöntemlerle, farklı profillerde kavrulması sonucu TAFT Coffee’nin eşsiz formülü belirlendi.

İçeriğinde hiçbir kimyasal madde barındırmayan TAFT Coffee’nin kafeini tamamen çekirdeklerinden ve kavrulma tekniğinden geliyor. TAFT Coffee’nin özel TAFT Harmanı büyük bir titizlikle ve özenle kavruluyor. Sipariş üzerine öğütülüp paketlenen ve ücretsiz kargolanan TAFT Coffee’nin kahveleri haftalık kavruluyor bu nedenle de her daim taze gönderiliyor.

coffee to wake the dead

Ön Yargıları Yıkan Kahve

Dünyanın en yüksek kafein oranına sahip kahvesini sunarken bu kahvenin içiminin de mükemmel bir deneyime dönüşmesini hedefleyen TAFT Coffee, beklenenden daha yumuşak içimli, lezzet notalarının acı bir deneyim yaşatmadığı kahve deneyimi ile benzersiz bir lezzet şöleni sunuyor. Uyanmak, daha az uyumak, daha çok çalışmak, silkelenmek ve kendinize gelmek istediğiniz anlarda yardımınıza koşan TAFT Coffee size sadece yüksek uykusuzluk değil yüksek lezzet deneyimi de vadediyor.

kahve çuvalı üstünde 250 gr Taft Kahve ve Taft Kupa

Alışmadığınız Bir Lezzet, Alışmadığınız Bir Memnuniyet

Standartları karşılayan kahvelerde bulunan kafein oranı kilogram başına ortalama olarak 10 gramdır. Yani içtiğiniz bir kahvede bulunan kafein oranı %1’dir. TAFT Coffee içeriğinde kilogram başına 23 gram kafein bulunuyor. Özetle içtiğiniz her yudumda standartların 2 katından fazla kafein tüketmenize imkan sunuyoruz.

TAFT Coffee’nin elde ettiği bu unvan %100 doğallık ilkesinden ayrılmadan elde edildiği için özeldir.

Artık TAFTT Coffee ile bu uyandıran yolculuğa çıkmaya hazırsanız 250 gramlık paketimiz tam da size göre!

Taft Coffee Kafein Testi

 Death Wish Coffee Kafein Testi

Kaynak: https://blackinsomnia.coffee/blogs/news/black-insomnia-the-world-s-strongest-coffee

12 yorum

Gayet iyi bir tadı var kargo hızlı 3 gün içinde elime ulaştı . Özellikle çıkartmalar çok hoşuma giden bir detaydı tavsiye ederim:)

Miraç Nisan 14, 2022

İlk başta biraz önyargılı yaklaştım tat ve kafein konusunda korktum şu an bağımlı oldum çok özledim taft kahvenin o tadını ve kokusunu kesinlikle tavsiye ediyorum.

emre ölmez Nisan 14, 2022

Yıllardır içerim açık ara en iyisi taft

Özlem Aralık 22, 2020

Gerçekten çok başarılı. Kokusu beni benden alıyor

MAHMUD YILDIZ Aralık 22, 2020

Kafein seven biri Taft Kahveden içmeden ben kahve içtim demesin. Taft kahve ile hem gerçek bir kahve tadı alıyorsunuz hem de bütün uykunuz gidiyor. Elinize sağlık

Sercan DEVRİM Temmuz 22, 2020

Yıllardır tükettiğim bir ürün, gerçekten etkili

Gürkan Pak Temmuz 09, 2020

Taft ile tanışmadan önce gercekden kahve içmiyormuşum,internette yorumlara bakip karar verecektim birkaç tane olumsuz yorumda tadının acı olduğunu yazsalarda kendim alıp tatmadan kimsenin olumlu olumsuz yorumuna inanmiyacagim dedim ve aldim bu kadar lezzetli ve yumuşak bir tatdan bu kadar kafein olmaz dedim ama günde en az 5,6 fincan kahve içen ben,sabah taft kahvemi ictiktikden sonra canimin istemedegini gördüm keyif icin dozu azaltıp içmeye karar verdim gercekden taft ekibine teşekkür ederim,iyi ki sizinle tanışmışım.

Mehmet Gürcan Eylül 30, 2019

yüksek derecede kafeiniyle günü rahat geçiriyorsunuz
tavsiye ederim

Cem Ustaoğlu Eylül 30, 2019

Kahvenizden yeni açılacak Cafe miz için numune talep ediyoruz.mümkünse tabi teşekkürler

Ilknur Temmuz 12, 2019

Uzun yıllardır spor yapiyorum .Kendimi hiç bu kadar iyi hissetmemistim antrenman yaparken .Emeği geçen herkese teşekkürler şiddetle tavsiye ediyorum….

Hamza Haziran 10, 2019

Uzun yıllardır spor yapiyorum .Kendimi hiç bu kadar iyi hissetmemistim antrenman yaparken .Emeği geçen herkese teşekkürler şiddetle tavsiye ediyorum….

Hamza Haziran 13, 2019

Marka Türk onu anladım da kahve çekirdeğide mi Türkiye topraklarından çıkma. Eğer öyleyse Türk tarımını destekleme mahiyetinde satin almak isterim.

Alp Olcay Mis Mart 06, 2019

Yorum Yaz

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

TAFT KAHVE